Yağsız Protein Kaynağı Süper Yiyecek - Tam Protein

Yağsız Protein Kaynağı Süper Yiyecek

Yağsız Protein Kaynağı Süper Yiyecek

Diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının bir yiyeceğe “süper yiyecek” adını vermesi için birden fazla bileşene ihtiyaç var. Hindi, neredeyse tüm bu gerekli bileşenlere sahip. Tam olarak bu nedenden dolayı, hindinin günlük beslenme düzeninizin bir parçası haline gelmesi çok önemli. Lezzetli süper yiyecek, en sevdiğiniz tariflerdeki yerini alacak.

Sofraların Vazgeçilmezi Yağsız Protein Kaynağı

Hindi eti, lezzetiyle öne çıkıyor. Ayrıca derisi alınmış hindi göğüs eti, en yüksek yağsız protein miktarına sahip etlerden biri. Yaklaşık 100 gram ağırlığındaki kemiksiz ve derisiz hindi göğüs eti, 26 gram protein içeriyor. Ette bir gram yağ bulunurken doymuş yağ oranı ise sıfır gram. Yüksek protein değeri ve düşük yağ değeri nedeniyle, hindi eti mutfakların vazgeçilmez malzemeleri arasında.

Derisi alınmış hindi göğüs eti, aynı miktarda hazırlanan kemiksiz, derisi alınmış tavuk göğüs etine göre yüzde 12 oranında daha fazla protein içerir. Yağsız protein içeriği bile tek başına hindiyi süper yiyecek kategorisine sokabilir.

Zengin Vitamin Kaynağı Süper Yiyecek

İçerdiği yüksek, yağsız protein miktarının yanı sıra, hindi eti farklı faydalara da sahip. Bunlardan en önemlisi ise hindi etinin zengin B vitamini içeriği. Hindi eti, başta B6 ve B12 vitaminleri olmak üzere tüm B vitaminlerini içerir. Bu vitaminler, vücudun besinleri gerekli enerjiye dönüştürmesi için gerekli bileşenler. Hindi eti ise bu vitamin kompleksinden bol miktarda içeriyor.

Zengin Mineral Kaynağı Süper Yiyecek

Zengin vitamin içeriğine ek olarak hindi eti çinko, selenyum ve demir gibi mineralleri de içeriyor. Aynı zamanda vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olan triptofan adı verilen amino aside de sahip. Triptofan adı verilen amino asit, vücudun serotonin üretmesini destekler ve olumlu ruh haline katkıda bulunur. Tüm bu özelliklerden dolayı hindi etinin süper yiyecek olması oldukça normal.

Takviye Hormon İçermeyen Hindiler

Yetiştirdiğimiz hindiler kesinlikle büyümeyi destekleyen antibiyotikleri içermez. Hindiler, bağımsız çiftçiler tarafından hormon takviyesi olmadan sofralara sunulur. Bu nedenle sunduğumuz hindiler, sağlıklı protein kaynağı olarak kolaylıkla tercih edilir. Ayrıca, diğer yemeklerinizin ana veya yardımcı malzemesi de olabilir. Hindi etini beslenme düzeninizin parçası haline getirmek çok kolay. Lezzetli süper yiyecek, benzersiz tadıyla sofraların baş tacı olacak.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.