Obezite İçin Hindi Eti - Tam Protein

Obezite İçin Hindi Eti

Obezite İçin Hindi Eti

Obezite günümüzün en önemli sağlık problemlerinden bir tanesidir. Özellikle gelişmiş ülkelerde sıklıkla karşımıza çıkan bu hastalık, büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Obezite genel olarak, vücuttaki yağ oranının aşırı artması sonucu vücudun normalin üzerinde ağırlığa ulaşmasına verilen isimdir.

Obezitenin birçok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi doğru beslenmemektir. Özellikle çağımızda fast food yiyecekleri obezitenin en önemli sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek yağ içeren bu yiyecekler, vücudu olumsuz yönde etkilemektedir. Yanlış beslenme alışkanlığına hareketsiz yaşam da eklenince, obezite riski artmaktadır.

Obeziteden kurtulmak isteyen, ya da bu hastalığa maruz kalmak istemeyen kişiler, yüksek protein içeren yağı az olan besinler tüketmelidirler. Bu yiyeceğe en güzel örnek hindi etidir. Hem yağ oranı düşük hem de yüksek derecede protein içeren hindi eti, özellikle diyetisyenlerin de sıklıkla önerdiği bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem tavuk etinden hem de sığır etinden daha fazla protein içeren Hindi eti tam bir protein kaynağıdır. Ayrıca yağ oranı da kırmızı ete oranla %50 miktarında daha azdır. Sağlıklı bir beslenme için en önemli besinlerden olan hindi eti, sofralarda mutlak suretle bulundurulmalıdır.

Hindi etini diyet için bu kadar önemli yapan bir diğer etmen de, doyurucu olmasıdır. Yüksek protein ve lif  içermesinden ötürü, açlık hissini oldukça azaltır, üstelik bunu da düşük yağ oranıyla yapar. Bu sebeple diyet yapan bireylerin hindi eti yemesi tavsiye edilmektedir.

Diyet yapmakta olan obezite hastaları için beslenme konusu problem olmaktadır. Az yiyecek tükettiklerinden, yüksek vitamin içeren yiyecekler tüketmeleri gerekmektedir. Hindi etinde, bir insanın ihtiyacı olacak birçok besin maddesi bulunmaktadır.  Özellikle B vitamini açısından oldukça zengin olan hindi eti, bu yönüyle birçok besinden daha üstündür. Hindi etinin faydaları yalnızca bunlarla sınırlı değildir. İçerisinde vücudumuz için oldukça büyük önemi olan selenyum, çinko, fosfor ve demir de bulundurmaktadır. Az kalorili ve yüksek besin değerlerine sahip bir yiyecek olan Hindi eti, diyet yapan kimseler için en önemli yiyecektir. Bu sebeple yalnızca obezite hastalarının değil her bireyin düzenli olarak hindi eti tüketmesi gerekmektedir.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.