Kırmızı Et ile Hindi Eti Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır? - Tam Protein

Kırmızı Et ile Hindi Eti Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır?

Kırmızı Et ile Hindi Eti Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır?

İki et türü de günümüzde oldukça sık tüketilen besinler arasındadır. Ancak bu iki et türü arasında oldukça önemli farklılıklar mevcuttur. Genel olarak kırmızı ette daha yüksek besin değerleri olsa da yağ oranının oldukça yüksek olması ve büyük oranda kolestrol içermesinden ötürü hindi eti kadar sağlıklı olmadığı bilinmektedir. İki et türü de yüksek oranda protein içerse de hindi etinde yağ oranı oldukça düşük olduğundan bolca tüketilmesi herhangi bir probleme neden olmamaktadır. Kırmızı et ise özellikle yaşlı insanlar tarafından çok tüketilmemesi gerekmektedir. Yüksek oranda yağ barındırmasından ötürü, çokça tüketilmesi kalp ve damar hastalıklarına sebebiyet verebilmektedir.

 

Hindi Eti Daha Avantajlı

Besin değerlerinden ziyade pişirilmesi ve yemesi açısından da hindi eti çok daha avantajlıdır. Kırmızı etin pişme süresi oldukça uzundur ve genellikle etler oldukça serttir. Bu sebeple oldukça uzun bir süre pişmesi gerekmektedir. Hindide ise kas bulunmadığından eti oldukça yumuşak ve lezizdir. Danada oldukça sert kaslar bulunmaktadır ve bu sebeple et de son derece sert bir yapıya sahiptir.

Kırmızı etin hindi etine göre en büyük avantajı yüksek derecede protein içermesidir. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere dana eti her yaştan insanın tüketmesine uygun değildir. Normal sağlıklı bir bireyin de normalin üzerinde tükettiği durumlarda vücutta sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Hindi etini en güzel yapan şey de bu sıkıntıların hiçbirine sahip olmamasıdır. Oldukça sağlıklı bir besin kaynağı olan hindi eti, yüksek protein içermesinin yanı sıra, doymuş yağ ve kolestrol açısından da fakir olduğundan, sık tüketilmesi herhangi bir sorun teşkil etmediği gibi son derece faydalıdır. 

İki et türü arasındaki en önemli farklardan bir tanesi de fiyatlarıdır. Kırmızı et hindi etine göre oldukça pahalıdır ve yemeklerde kullanılması da son derece zahmetlidir. İşte bu sebelerden ötürü hindi eti her alanda daha avantajlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de hindi etini sıklıkla tüketerek, düşük yağ oranıyla bolca protein alma şansına sahipsiniz.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.