Çiftlik Hayvanlarının Refahı - Tam Protein

Çiftlik Hayvanlarının Refahı

Çiftlik Hayvanlarının Refahı

Bir gıda markasının iyi olabilmesi için öncelikle gıda yetiştirmede sorumlu olan kimselerin iyi olmaları gerekmektedir. Özellikle hayvan yetiştiriciliğinde bu konu daha da büyük önem kazanmaktadır. Firmamız yetiştirilen hindi sürülerinin refah içerisinde yaşamasını sağlayacak plan ve programlar yapmaktadır. Personellerimiz hayvanlara iyi bakan ve onları iyi yetiştirebilecek kişiler arasından seçilmektedir.

 

Hindi sürülerini yetiştiren çiftçilerimiz, işe başlamadan önce hayvanrefah eğitimini tamamlamak zorundadırlar. Bu eğitimle hindilerin en iyi hayat koşulları altında yaşamaları sağlanmaktadır.  Firma olarak her zaman çiftçilerimizle irtibat halindeyiz ve sorunları birlikte çözmekteyiz. İyi iletişim, başarılı bir çalışma yürütmenin temel taşlarındandır.

 

Hindilerin refah içinde bir yaşam sürdürebilmesi adına bir takım prosedürler izlenmektedir. Bu prosedürler şu şekildedir;

  • Hindilerin rahatsız olmaması adına, yaşadıkları alandaki gürültü asgari seviyeye indirilmektedir. Sürekli ve ani gürültülerden kaçınılmaktadır. Havalandırma, yem makinaları ve üretimde kullanılan diğer malzemeler de en düşük gürültü seviyesinde çalıştırılmaktadır.
  • Hindilerin refahı için önemli noktalardan bir tanesi de aydınlatma sistemidir. Bu sisteme göre hindiler birbirlerini mutlaka görmelidir. Çevrelerini de görüp rahatça gezebilmeleri gerekmektedir. Eğer sabahları normal güneş ışığı yardımı ile aydınlatma sağlanıyorsa, hindilerin yaşadığı alanlara yeterli derecede aydınlatma yapılacak şekilde dekorasyon yapılmalıdır.
  • Hindiler ortama uyum sağladıktan itibaren onların da sağlığı açısından karartma işlemi uygulanır. Bu sistem hayvanların göz sağlığı gibi problemler yaşamamaları için gereklidir.
  • Temizlik oldukça önemli bir husustur. Yeni hayvanlar gelince eski hayvanlardan kala her şey temizlenerek ortam sterilize edilir.
  • Kafesler hindilerin rahatça çıkarılacağı şekilde tasarlanmak zorundadır.

 

Firma olarak bu prosedürler büyük bir titizlikle tarafımızca uygulanmaktadır.

Hayvan refahının sağlanmasının önemli unsurlarından bir tanesi de hayvanlar hastalıklara karşı korumaktır. Bu bağlamda çiftçilerimiz virüslerle savaşabilmek için biyogüvenlik önlemi almaktadırlar. Hindilerin yaşam alanları sıklıkla taranmakta ve herhangi bir problem olması halinde derhal karantina uygulanmaktadır.

Hindilerin yaşadığı yerlerde herhangi bir mikrop olmaması adına her türlü önlem alınmaktadır. Ekipman ve araçlar rutin olarak dezenfekte edilmektedir. Ayrıca çiftliğe görevlilerden başka herhangi bir kimse kesinlikle girememektedir. Yine alınan en önemli önlemlerden bir tanesi çiftlikteki hindiler ile yabani kuşların temas ettirilmemesidir. Hayvandan hayvana hastalık oldukça kolay bir biçimde geçtiğinden, hindiler kendi özel yaşam alanlarında yer almaktadırlar.

Firma olarak hindi yetiştirirken en insancıl yöntemlerin kullanılmasına büyük özen gösteriyoruz. Bu ilkemize dayanarak sadece iş yapan değil iyi insan olan kişileri çiftliklerimizde görevlendiriyoruz.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.